Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

canna musafolia

In deze rubriek kan je al je vragen en tips posten in verband met het beschermen van exotische planten in de winter.

canna musafolia

Berichtdoor wimpie38 op 30 okt 2010 19:35

ik heb in mijn tuin de canna musafolia staan.ik heb de wortels afgeschermd met doek met daarop plusminnus 20 a 25 cm mulch,om zo hopelijk de winter te overleven.nu is mijn vraag:eenmaal het bovengrondse gedeelte door de vorst helemaal kapot is,mag ik dat dan wegsnoeien tot aan de grond.
wimpie38
 
Berichten: 98
Geregistreerd: 02 mei 2010 22:04
Woonplaats: sint-pauwels
0 bedankjes

Re: canna musafolia

Berichtdoor Christophe op 30 okt 2010 19:55

Hey Wim,

Ja hoor, je mag de Canna musafolia wegsnoeien tot tegen de grond van zodra de vorst ingaat. Ik heb dit bij sommige canna's nu al gedaan, bij anderen nog niet.

Ik hoop dat je Canna's het echter overleven in de volle grond. Het is mogelijk, maar mijn canna musafolia rubrum was laatste winter toch kapot gegaan :( Deze keer neem ik geen risico en alle knollen uit de grond halen ;)

Mocht hij toch kapot zijn kom je bij mij maar een knolletje halen ;)

Groeten,
Christohpe
Avatar gebruiker
Christophe
Beheerder
Beheerder
 
Berichten: 8141
Geregistreerd: 09 aug 2008 20:12
Woonplaats: Stekene (Oost Vlaanderen)
222 bedankjes

Re: canna musafolia

Berichtdoor KevinC op 30 okt 2010 22:15

Hey

Ik laat mijn canna's ook gewoon in de grond steken met een dikke laag hakselhout erover (30-40cm).
En dit gaat goed. Mijn canna's in de volle grond kwamen dit jaar zelfs sneller op gang als de knollen in de serre.

Bij een kennis hier in de buurt overleven de musafolia's ook al 10 jaar in de volle grond.

Groetjes
Kevin
Groetjes,
Kevin
KevinC
 
Berichten: 1691
Geregistreerd: 27 sep 2009 18:30
Woonplaats: Keerbergen
60 bedankjes

Re: canna musafolia

Berichtdoor Christophe op 30 okt 2010 23:32

Met 40cm houtschors kan het niet mis gaan :D
Avatar gebruiker
Christophe
Beheerder
Beheerder
 
Berichten: 8141
Geregistreerd: 09 aug 2008 20:12
Woonplaats: Stekene (Oost Vlaanderen)
222 bedankjes

Re: canna musafolia

Berichtdoor shorty op 31 okt 2010 07:22

Christophe schreef:Met 40cm houtschors kan het niet mis gaan :D



ik heb ze ook in de vollegrond laten zitten en een dikke laag houtschors erover,en dan nog eens een isomobak erover.een experimentje.....we zullen wel zien.heb er ook uit gedaan ,maar ook wat laten zitten om te experimenteren..mvg shorty
shorty
 
Berichten: 347
Geregistreerd: 11 jan 2009 10:40
Woonplaats: 9170 st-pauwels
9 bedankjes


Keer terug naar Winterbescherming

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 10 gasten

cron