In Europa vind men twee palmbomen in de natuur (chamaerops humilis en phoenix theophrasti)
chamaerops kan men vinden aan de westelijke Middellandse zee, phoenix theophrasti aan de oostelijke Middellandse zee (eigenlijk alleen aan de Egeïsche zee). Maar phoenix theophrasti is eigenlijk bijna identiek met de bekende dadelboom(afkomstig van oost Middellandse zee), met 2 verschillen: ze zijn iets kleiner en ze hebben zijscheuten.
Phoenix theophrasti met tegenstelling met chamaerops groeit meestal tot bossen. Daarom dat ze ook de enige palmbossen vormen in Europa.
Er zijn namelijk maar twee bossen over in Europa oost Kreta en Zuid Kreta. In de Griekse oudheid kon men phoenix theophrasti vinden tot ergens in midden Griekenland... Onlangs hebben we ook een paar zeer oude exemplaren gevonden in Peloponnesos.
In 2010 brak er een grote bushfire uit in zuid Kreta met winden over 110Km/u kun de brandweer weinig doen...
hier zijn er een paar foto's before