Kuit van goudvis.

Plaats hier nieuws en tips in verband met de exotische planten hobby.

Kuit van goudvis.

Berichtdoor Mul60 op 16 mei 2012 23:07

Heb de vijver wat ontdaan van wat zuurstof planten. Hier zat een iets doorzichtigs in van ongeveer 2 tot 2.5 cm en halve cm breed, met zwarte puntjes...is dit nu kuit van bijvoorbeeld de goudvis of een andere soort die daar op lijkt ( weet ik veel hoe die beesten allemaal heten, heeft de buurman eens in de vijver gezet toen zijn vijver dicht werd gegooid)....maar ik kan nergens een behoorlijke foto vinden van kuit. Misschien zijn hier ook wat kenners.....ik heb zo'n doorzichtig iets al vaker gezien en dacht dat het van een of ander insect was.
Dus alle info is :welkom:
Avatar gebruiker
Mul60
 
Berichten: 720
Geregistreerd: 24 aug 2010 20:47
Woonplaats: Velden (NL)
47 bedankjes

Re: Kuit van goudvis.

Berichtdoor lapalmeraie op 16 mei 2012 23:56

Zoiets?
Afbeelding

Zijn het misschien Goudwindes?
http://palmvrienden.net/lapalmeraie
volg lapalmeraie op X: @la_palmeraie
Avatar gebruiker
lapalmeraie
 
Berichten: 14523
Geregistreerd: 19 jan 2009 14:35
Woonplaats: Ronse (Oost-Vlaanderen)
857 bedankjes

Re: Kuit van goudvis.

Berichtdoor ron op 17 mei 2012 01:18

Hooi als ik het zo lees zijn het inderdaad insecten eitjes of van slakken kuit van goudvissen of
karpers zien er zo uit.

Gr. Ron
Bijlagen
kuit.jpg
kuit.jpg (32.14 KiB) 4136 keer bekeken
koieitjes.jpg
koieitjes.jpg (51.95 KiB) 4136 keer bekeken
Avatar gebruiker
ron
Moderator
Moderator
 
Berichten: 699
Geregistreerd: 09 dec 2011 15:02
Woonplaats: Zwijndrecht nl
68 bedankjes

Re: Kuit van goudvis.

Berichtdoor veronique op 17 mei 2012 10:04

Kikkerdril?
Avatar gebruiker
veronique
 
Berichten: 1182
Geregistreerd: 08 jul 2011 20:21
Woonplaats: Rillaar,vlaams-brabant,België
62 bedankjes

Re: Kuit van goudvis.

Berichtdoor Mul60 op 17 mei 2012 12:07

Het lijkt er niet op, maar ik heb vandaag wat fotoos gemaakt, niet helemaal scherp maar je kunt er de vorm goed uit halen en ik dacht dat het zwarte puntjes waren....maar het is eerder wit/doorzichtig.
Maar hier zijn de fotoos.
Hoop in ieder geval dat het geen slakken zijn :evil:
Bijlagen
sized_Wat is dit 1.jpg
sized_Wat is dit 1.jpg (248.61 KiB) 4103 keer bekeken
wat is dit 2.jpg
wat is dit 2.jpg (147.11 KiB) 4103 keer bekeken
Avatar gebruiker
Mul60
 
Berichten: 720
Geregistreerd: 24 aug 2010 20:47
Woonplaats: Velden (NL)
47 bedankjes

Re: Kuit van goudvis.

Berichtdoor Mul60 op 17 mei 2012 12:28

Maar het zijn slakken....
had nog niet gedacht aan eitjes van slakken, Ron heeft me op het spoor gebracht....en kijk eens wat ik vind.
Was bang dat zij de kant op zouden kruipen en mijn planten systematisch op gingen peuzelen, maar het schijnen gewoon nuttige beestjes te zijn in de vijver, dus ze mogen blijven wonen... :lol:

Hier een stukje gevonden op internet:
De vaak - letterlijk en figuurlijk - vergruisde poelslakken zijn erg efficiënte beestjes die een belangrijke rol spelen in het zuiver houden van de vijver . Om te beginnen eten zij meestal nauwelijks gezonde planten maar veeleer rottende plantendelen en allerlei algbeslag. Zij beginnen aan de minst vitale van de planten te eten en dat komt de gezondheid van de planten eerder ten goede. In het najaar ruimen poelslakken de stervend planten vaak volledig op wat ook zijn nut heeft. Voorts is de vertering van poelslakken legendarisch. Maar liefst 75% van het voedsel blijft als verteerde massa in het slakkenlichaam achter. De rest bestaat uit uitwerpselen maar de slak neemt deze een tweede maal op en uiteindelijk wordt er zo 85% van het oorspronkelijke voedsel verteerd. De voederconversie van de slakken is tweemaal zo efficiënt als die van een koikarper en zes maal zo efficiënt als die van een varken.
Bijlagen
poelslak.jpg
Poelslak eitjes.
Moet me sterk vergissen als ze dit niet zijn.
poelslak.jpg (9.02 KiB) 4098 keer bekeken
Avatar gebruiker
Mul60
 
Berichten: 720
Geregistreerd: 24 aug 2010 20:47
Woonplaats: Velden (NL)
47 bedankjes


Keer terug naar Nieuws en tips

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 6 gasten