Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

wat is dit

Heb jij planten of zaden waar je de naam niet van weet? Plaats hier je foto's en waarschijnlijk kan iemand op het forum je wel verder helpen.

wat is dit

Berichtdoor fordbully op 05 aug 2012 21:19

Wie weet wat dit voor vrucht is en wat kan ik hier nog mee doen?
Gekregen van uit Italie

Afbeelding
fordbully
Bedrijven
 
Berichten: 902
Geregistreerd: 03 nov 2010 17:30
Woonplaats: Gruitrode
25 bedankjes

Re: wat is dit

Berichtdoor palmgek op 05 aug 2012 21:49

Vrucht van Magnolia grandiflora. Zaad zal waarschijnlijk nog niet rijp zijn.

Groeten, Richard
Não faz mal!

2022 minimum 24,7 - maximum 33,6
2023 minimum 23,9 - maximum 34,0
Avatar gebruiker
palmgek
 
Berichten: 3764
Geregistreerd: 07 dec 2010 19:32
Woonplaats: Fortaleza Brasil
465 bedankjes

Re: wat is dit

Berichtdoor fordbully op 05 aug 2012 22:11

dus kan ik er niets mee doen?
fordbully
Bedrijven
 
Berichten: 902
Geregistreerd: 03 nov 2010 17:30
Woonplaats: Gruitrode
25 bedankjes

Re: wat is dit

Berichtdoor shusui op 05 aug 2012 22:35

Deze zijn zoals Richard zegt nog niet rijp.
Je kan proberen om hem te laten afrijpen, ergens droog en op kamertemperatuur bewaren.
Als het goed is barsten de schubjes nog open en zie je de afzonderlijke vruchjes met zaden in zitten, deze moeten rood zijn/ worden anders zijn ze niet rijp.
Avatar gebruiker
shusui
 
Berichten: 1727
Geregistreerd: 05 maart 2010 00:14
Woonplaats: Geetbets
193 bedankjes

Re: wat is dit

Berichtdoor palmkasper op 06 aug 2012 22:24

Hallo,

ik dacht meer aan www.hoe-kook-ik-artisjokken.com haha... :lol:
Een palmboom is de bevestiging, de zegening en vergoddelijking van het bestaan. (beetje Nietzsche, beetje Kasper)
Avatar gebruiker
palmkasper
 
Berichten: 191
Geregistreerd: 17 okt 2011 20:59
Woonplaats: oisterwijk
5 bedankjes


Keer terug naar Plantenidentificatie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten