Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Heliconia

In deze rubriek kan je al je vragen en tips posten in verband met het beschermen van exotische planten in de winter.

Heliconia

Berichtdoor Patty op 26 okt 2009 11:04

Hallo allemaal,

Kan iemand mij vertellen hoe ik het beste Heliconia kan overwinteren? Momenteel staan ze nog buiten en is het blad aan het afsterven. Zelf lijkt het mij het beste om ze in de pot te laten afsterven, drogen en verder niets te doen maar wellicht heb ik het helemaal verkeerd. Graag advies.......

Patty
Patty
 
Berichten: 556
Geregistreerd: 07 apr 2009 19:48
Woonplaats: Oosterhout, Gelderland
29 bedankjes

Re: Heliconia

Berichtdoor Dejagere op 01 feb 2010 14:47

Hangt er waarschijnlijk van af om welke Heliconia het gaat ,ikzelf heb er een het hele jaar binnen en dit gaat prima.
Dejagere
 
Berichten: 1027
Geregistreerd: 18 nov 2009 19:01
Woonplaats: Ingooigem West Vl
45 bedankjes

Re: Heliconia

Berichtdoor TropiRo op 01 feb 2010 17:30

Heliconia´s kan je op dezelfde manier als Canna knollen overwinteren, stelen afknippen en de kluit droog, donker en koel bewaren.
Je kan ook zoals Dejagere zegt hem gewoon laten doorgroeien in huis.
Boompje groot, plantertje dood.

www.myfernshop.com
Avatar gebruiker
TropiRo
 
Berichten: 2792
Geregistreerd: 29 apr 2009 11:11
Woonplaats: Amsterdam
112 bedankjes


Keer terug naar Winterbescherming

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten