In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
allemaal bedankt voor de reactie`s,maar zelf denk ik ook dat het geen lasiocarpa.is de groei is anders de banaan waar ze nog geen naam aan kan plaken blijft kleiner en de stelen van het blad is ook kleiner.hier zijn de foto`s van de lasiocarpa en de mysterie banaan
lasiocarpa
IMG_1463.JPG (68.64 KiB) 4594 keer bekeken
mysterie banaan
IMG_1467.JPG (70.01 KiB) 4594 keer bekeken
ik ben niet verslaafd,ik hebt gewoon teveel planten
Hij heeft wat weg van een M. dajiao of een cavendish variant, denk wel dat wij het in de eetbare soorten moeten zoeken. Heb je toevallig nog foto's van de gehele plant, de jongste bladstelen en de oren?
Gezien de laatste foto's moet ik meegaan en zeggen dat het een Musella is, dit vanwege de vorm van de stam en de onderlinge afstand van de bladstelen. Wat ik wel raar vindt dat hij nog zo klein is als hij van vorig jaar hebt gekocht, bij mij groeien ze een stuk sneller.